Předposlední únorový den jsme se opět setkali se zástupci a zástupkyněmi profesionálního umění, kteří působí na Praze 5 v rámci neformálního uskupení „Kulturní platformy“.

Kulturní platforma je otevřeným diskuzním prostorem, kde se setkává radnice společně s aktéry kulturních a kreativních odvětví v rámci městské části za účelem zlepšení místního kulturního a uměleckého vyžití. 

Druhé setkání kulturní platformy, které se uskutečnilo v @Tvůrčím domě Elišky Peškové, jsme diskutovali témata spojená s propagací a mediální spoluprací napříč městskou částí. Radní pro kulturu @Štěpán Rattay všem účastníkům poděkoval, že na tuto iniciativu reagují a že se tak společně daří v úzkém i širokém kruhu pravidelně setkávat a společně tak posouvat kulturní dění v rámci městské části dál. Diskutovalo se o společná propagace aktérů, vytvoření společného „rozcestníku kultura na pětce“, výlepové veřejné plochy, značení ve veřejném prostoru, podpora umění v rámci dotačních programů a kulturně vzdělávací programy napříč Městskou částí Praha 5.
Děkujeme všem zúčastněným: @400 ASA Gallery, @Winternitzova vila, @Divadlo Orfeus, @Švandovo divadlo, @Tvůrčí dům Elišky Peškové, @kino Kavalírka, @Meetfactory, @Jazz Dock, @Gabriel loci, @Radlická kulturní sportovna, @Underdogs, @Gabrile Loci, @Sochařský ateliér Janouškových a @Altán Klamovka a těšíme se na další setkání!