Vážení příznivci interaktivních světelných instalací,
dovolte nám pozvat vás na workshop s Lukášem Dřevjaným, jedním z vystavujících na právě probíhající výstavě Spectaculare Art Show v Galerii Portheimka.
Synchronik Workshop
středa, 3.4. 2024, od 18:00 do 22:00
Galerie Portheimka, Štefánikova 12
Autor instalace Synchronik, Lukáš Dřevjaný, na workshopu provede rozbor jeho site-specific audiovizuálního nástroje Synchronik a předvede vám, jak lze vytvářet vlastní obsah uvnitř instalace v node based programu Touch Designer.
 
V první půlce workshopu si vyzkoušíme ovládání instalace pomocí intuitivních gest rukou s vhledem umělce a jeho přístupu k interaktivitě. Naučíme se vnímat plný potenciál a dané možnosti naprogramované interaktivity a získáme skrze soustředěnou praxi cit pro ovládání tohoto nástroje. Uděláme si rozbor jednotlivých složek instalace od konceptu přes hardware a software. Bude zde spousta prostoru pro otázky a dialog.
Druhá půlka workshopu bude více "hands-on". Budeme mít možnost vyzkoušet práci se senzorem, laserem i 360° prostorovým arrayem LED obrazovek. Podíváme se na základy node based programovacího prostředí Touch Designer a využijeme jej k tvorbě obsahu pro zmíněná média i ke zpracování signálu ze senzoru. Případně je možné použít grafický software vlastní volby nebo být idea makery a dávat kreativní podněty ostatním.
Pokud máte zájem se aktivně účastnit, vezměte si s sebou laptop a myš s kolečkem. Nainstalujte a zaregistrujte si Touch Designer (https://derivative.ca/download), který je zdarma pro nekomerční užití.
Kapacita workshopu je omezená. Zájemci o účast na workshopu si, prosím, zaregistrujte svoji účast na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 
Těšíme se na vás!
Lukáš Dřevjaný
&
The Chemistry Gallery
&
Galerie Portheimka
&
Festival Spectaculare
 
Instalace Synchronik je součástí výstavy Spectaculare Art Show 2024, která probíhá v Galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5 do 30.4. 2024. Výstava je součástí Festivalu Spectaculare. Je přístupná každý den s výjimkou pondělí od 13:00 do 18:00.