Válka očima dětí. Výstava kreseb ukrajinských dětí.

Autory výstavy „Děti pro mír - jsme spolu!“ jsou ukrajinské  děti z ukrajinské školy v Praze a děti z Umělecké školy Kremenčug. 

Děti vidí svět svýma nevinnýma očima, právě od nich vzešel podnět k uspořádání výstavy: „Chtěly jsme říct, že jsme pro mír - žádná válka.“

České a ukrajinské děti už se spřátelily a říkají, že jsme spolu, spolu pro mír.

Bez ohledu na to, z jaké země jste, vize míru je stejná, každý chce mír.

Dětem z Umělecké školy Kremenčug není lhostejný osud zvířat opuštěných zvířat během války a pod vedením svých učitelů vytvořily sérii kreseb na toto téma. 

Vystavené obrazy je možné zakoupit do domácí sbírky. Děti souhlasily s prodejem svých děl. Veškeré finanční prostředky budou převedeny na Ukrajinu na nákup dieselových generátorů.

Zde jsou některé  dopisy od dětí:

Nazar Kapitonov (12 let) píše:  Hrůza, bolest, zoufalství a strach... V zemi je válka. Nepřítel útočí na města a vesnice pomocí dronů a řízených střel. Lidé se děsí strašných následků, mnoho zvířat bylo ponecháno pod širým nebem. Prosím, vzpamatujte se! Lidé i zvířata chtějí mír. Zastavte válku, zavřete nebe! Chci mír!!!

Žeňa Reznik (13 let)  píše: Válka přišla do naší země...  24. února se život navždy změnil. Tisíce lidí, které ztratily své domovy, musely opustit svá rodná města, uprchly se svým milovaným psem a kočkou, ale doufají, že se po vítězství vrátí domů.

Další dopis je od Lizy Tomenko (10 let):  Moje kresba ukazuje znak Chersonu, namalovaný v barvách vlajky útočníků. Ale náš voják stojí vedle cedule a přebarvuje ji do modrých a žlutých barev. Naše vítězství nebude snadné... Při osvobozování okupovaných území se prolilo mnoho krve naší armády.